O mnie

Jako adwokat jestem zobowiązana do obrony interesów mojego klienta w sposób odważny i honorowy, nie bacząc na własne korzyści osobiste oraz konsekwencje wynikające z takiej postawy dla siebie lub innej osoby. Od najmłodszych lat byłam ciekawa świata i odważna w jego poznawaniu. Wykorzystując spryt i logiczne myślenie szybko łączyłam ze sobą różne fakty. Bycie adwokatem nie było jednak dziecięcym marzeniem. Wtedy to swoje umiejętności wykorzystywałam w sporcie, rywalizując podczas gry w piłkę ręczną bądź koszykówkę. Lubiłam z bratem trenować kickboxing, jak również próbować swoich umiejętności tanecznych w szkolnym zespole. Czułam się jak ryba w wodzie w gronie ludzi z różnymi poglądami, lubiłam słuchać argumentacji cudzych racji, analizować zaprzeciw, próbować stawiać się w czyjejś sytuacji.

O mnie

Zostałam Adwokatem. W pracy bardzo pomocne okazały się umiejętności odkryte w dzieciństwie. Spostrzegłam jak ważne w tym zawodzie jest rozwijanie inteligencji emocjonalnej. Nieodzownym również stało się postrzeganie i rozumienie emocji innych oraz szybka zdolność adaptacji.

 

Czym jest dla mnie zawód Adwokata?

 

Zaufaniem, którym darzy mnie każda osoba przychodząc do mnie, powierzając mi swoje problemy, prosząc o radę, a tym samym ufając w moje kompetencje.

Słuchaniem, milczeniem, niekończącymi się przemyśleniami, a zarazem odważnym bronieniem swojego stanowiska i trwaniem przy wyznawanych wartościach.

Doświadczeniem, które nabywam codziennie w tym zawodzie.

Sztuką prezentacji swoich umiejętności i swojej osoby.

Nie bez powodu, przed rozpoczęciem wykonywania zawodu adwokata, ślubowałam:

 

…obowiązki swe wypełniać gorliwie, sumiennie i zgodnie z przepisami prawa, zachować tajemnicę zawodową, a w postępowaniu swoim kierować się zasadami godności, uczciwości, słuszności i sprawiedliwości społecznej.

 

Nazywam się Justyna Jabłonka. Jestem Adwokatem.

Moje najnowsze publikacje

Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym – tytuł egzekucyjny do odzyskania należności

Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym – tytuł egzekucyjny do odzyskania należności

Dłużnik zalega z zapłatą, chcemy jak najszybciej odzyskać pieniądze, ale nie jesteśmy pewni, czy mamy wszystkie dokumenty potwierdzające dług? Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem będ...

Więcej
Wezwanie do zapłaty a dłużnik nadal nie płaci? Co dalej? – nakaz zapłaty jako możliwość szybkiego uzyskania tytułu wykonawczego

Wezwanie do zapłaty a dłużnik nadal nie płaci? Co dalej? – nakaz zapłaty jako możliwość szybkiego uzyskania tytułu wykonawczego

Wezwanie do zapłaty zostało odebrane przez dłużnika, wskazany w piśmie termin na uiszczenie zaległej kwoty minął, a na koncie nadal brak pieniędzy? Jaki podjąć następny krok?

Więcej
Oni mi nie zapłacili…

Oni mi nie zapłacili…

Coraz częściej słyszę to od moich Klientów. Obecnie, podczas gdy inflacja szaleje, ceny gwałtownie rosną, niestety jest to coraz częściej spotykane. ,,VAT i dochodowy został przeze mnie zap...

Więcej

Zapisz się do newslettera

Po zapisaniu się do newslettera będziesz otrzymywał powiadomienie o każdym wpisie, który pojawi się na moim BLOGU.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Justyna Jabłonka prowadząca działalność pod firmą Kancelaria Adwokacka Justyna Jabłonka, ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 44/U.5, 03-982 Warszawa, NIP: 5681575393 . Twoje dane osobowe tj. imię i nazwisko, adres email oraz dane osobowe podane w formularzu kontaktowym przetwarzane są w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje zapytania. Podanie danych jest dobrowolne, ale brak ich podania uniemożliwia uzyskanie odpowiedzi. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych możesz znaleźć w Polityce Prywatności.